P30-ART


ارسال موضوع ارسال پاسخ
 
امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
طراحی یک گوی جادویی در فتوشاپ
نویسنده پیام
کاربر با تجربه
*****

ارسال‌ها: 537
تاریخ عضویت: اردیبهشت 1393
اعتبار: 43
وضعیت : آفلاین
جنسیت:
سپاس ها 398
سپاس شده 294 بار در 171 ارسال
ارسال: #1
طراحی یک گوی جادویی در فتوشاپ
مرحله اول
برنامه فتوشاپ را باز کنید و با استفاده از کلید های میانبر Ctrl + N یک سند جدید ایجاد کنید من از اندازه های ۱۹۰۰px در ۱۲۰۰px پیکسل استفاده کرده ام سپس با استفاده از ابزار Ellipse Tool یک دایره رسم کنید. رنگ آن را با دایره تیره پر کنید اعمال کردن این رنگ بر روی دایره مهم است چرا که قرار است در قسمت تنظیمات لایه تغییراتی ایجاد شود.
[تصویر: Step_1-1.jpg]مرحله دوم
برای اضفه کردن استایل به لایه به منوی  Layer > Layer Style بروید. تنظیمات را همانند تصویر زیر انجام دهید توجه داشته باشید که شما هم باید از رنگ های استفاده شده در این آموزش استفاده کنید. تنظیمات را همانند تصویر زیر انجام دهید. توجه داشته باشید که در Gradient Overlay از رنگ های  #۱۲۲۳۲c و #۳۱۳۴۴۴ استفاده کنید و در Stroke از رنگ #a395cf استفاده کنید.
[img=580x1271]http://cdn.gooyait.com/uploads/Step_2-1.jpg
مرحله سوم 
در این مرحله باید دایره ای به شکل حلقه با ابزار Ellipse Tool ایجاد کنید. توجه داشته باشید که دایره ایجاد شده باید همانند تصویر زیر باشد.
[تصویر: Step_3-1.jpg]
مرحله چهارم
یک لایه جدید ایجاد کنید و نام دلخواهی برای آن انتخاب کنید من reflection top را برای نام لایه انتخاب کرده ام (سعی کنید همیشه برای لایه های تان نام انتخاب کنید). سپس ابزار  Gradient Tool را انتخاب نمایید و با آن روشنایی پس زمینه را تامین کنید رنگ آن باید سفید باشد. اکنون  opacity لایه را از ۱۰۰% به ۵۰% تغییر دهید پس از پایان این کار دوباره Gradient Tool کنید و حالت آن را روی radial gradient قرار دهید سعی کنید که در وسط تصویر گرادینت را ایجاد کنید بعد از آن Opacity آن را به ۷۰% کاهش دهید.
[تصویر: Step_4_1.jpg]
مرحله پنجم 
اکنون باید در حوزه پایین یک انعکاس ایجاد کنیم. برای این کار لایه دایره را انتخاب می کنیم (لایه اولین دایره ای که ایجاد شد) یک لیه جدید ایجاد کنید من نام آن را Bottom reflection گذاشته ام. ابزار Gradient Tool را انتخاب کنید و با استفاده از همان تنظیمات مرحله قبل گرداینت را ایجاد کنید و Opacity آن را به ۵۰% کاهش دهید.
[تصویر: Step_5-1.jpg]مرحله ششم
در این مرحله باید یک لایه جدید ایجاد کنید. من نام لایه ام را lights 1 گذاشته ام.توجه داشته باشید که رنگ پس زمینه تان سیاه و رنگ پیش زمینه تان سفید باشد سپس به مسیر  Filter > Render > Clouds بروید. بعد از آن به منوی بروید  Filter > Sketch > Chrome در پنجره باز شده  Detail را برابر با ۳ و  smoothness را با ۱۰ قرار دهید. این عملیات در تصویر زیر واضح است.
[img=580x1234]http://cdn.gooyait.com/uploads/Step_6-1.jpgمرحله هفتم
یک  marquee selection از لایه توپ ایجاد کنید و به مسیر  Filter > Distort > Spherize بروید. از پنجره باز شده مقدار Amount را برابر با ۱۰۰% قرار دهید و Mode آن Normal باشد. سپس به منوی  Filter > Brush Strokes > Sprayed Strokes بروید از پنجره باز شده Stroke length را برابر با ۱۷ و Spray Radius را برابر با ۷ قرار دهید.
[تصویر: Step_7-1.jpg]مرحله هشتم
اکنو باید مقدار رنگ به گوی مان اضافه کنیم تا جادویی به نظر برسد. لایه lights 1 را انتخاب کنید و به منوی Layer > Layer Style بروید مقدار Fill Opacity را ۶۰% قرار دهید. سپس Gradient Overlay را انتخاب کنید برای گرادینت از رنگ های بنفش سبز و نارنجی استفاده کنید Style گرادینت را به Radial تغییر دهید. تریتیب قرار گرفتن رنگ ها همانند تصویر زیر باشد.
[img=580x1471]http://cdn.gooyait.com/uploads/Step_8-1.jpgمرحله نهم
در این مرحله باید رنگ های نورانی داخل گوی را اضافه کنیم. یک لایه جدید ایجاد کنید و نام آن را rays بگذارید. به منوی  Filter > Render > Clouds بروید و پس از آن به منوی  Filter > Render > Difference Clouds بروید. بعد از آن با استفاده از کلید های میانبر Ctrl + T اندازه تصویر با تغییر دهید به گونه ای که هم اندازه گوی باشد.
[img=580x1262]http://cdn.gooyait.com/uploads/Step_9_-_Rays.jpgمرحله دهم 
برای تغییر رنگ سیاه و سفید رعد و برق ایجاد شده به منوی Image > Adjustments > Invert بروید و تنظیمات را همانند تصویر زیر تغییر دهید. حال باید کمی بیش تر روی نور ها کار کنیم اول یک لایه ماسک ایجاد کنید. به طوری که نورها داخل گوی باشند. سپس با استفاده از ابزار Eraser Tool و براش  متوسط  hardness یا سختی آن را روی ۰% و opacity را روی ۱۰% قرار دهید. لبه قسمت های ۱ تا ۴ که در تصویر زیر مشخص شده اند را پاک کنید.
[img=560x1467]http://cdn.gooyait.com/uploads/Step_10-1.jpg
مرحله یازدهم
بهتر است نور یا رعد برق های بیشتری را به گوی مان اضافه کنیم. شما می توانید از لایه duplicate (کپی) بگیرد یا مراحل ۹ و ۱۰ را تکرار کنید. بهترین کار تکرار مراحل قبلی است. همچنین شما می توانید فیلتر ها را در لایه گوی کروی ایجاد کنید.
[تصویر: Step_11-1.jpg]
مرحله دوازدهم
یک لایه جدید برای تنظیم رنگ ایجاد کنید. ما باید کره را کمی تیره تر کنیم. یک marquee selection از لایه گوی اصلی اضافه کنید آن را با رنگ سیاه پر کنید.
حال باید به لایه استایل اضافه کنیم Fill Opacity را به ۰% تغییر دهیدو Gradient Overlay را انتخاب کنید. گزینه  Multiply را از Blend Mode انتخاب کنید سپس  Opacity را به ۹۰% تغییر داده و از رنگ های سیاه و خاکستری برای گرادینت استفاده کنید. توجه داشته باشید که این لایه باید زیر لایه های نور باشد (با کشیدن و رها کردن میتوانید به راحتی جای لایه ها را با هم عوض کنید).
[تصویر: Step_12-1.jpg]مرحله سیزدهم
بهتر است که یک texture یا بافت به گوی اضافه کنیم. یک لایه جدید از بالا دیگر لایه ها ایجاد کنید اما در پایین لایه Reflection Bottom باشد. نام این لایه را texture بگذارید و به منوی Filter > Render > Clouds بروید اندازه لایه را تغییر دهید به طوری که کمی بزرگ تر از گوی باشد در نهایت به منوی  Filter > Distort >Wave بروید. برای Number of Generators از عدد ۵ استفاده کنید. دیگر تنظیمات را همانند تصویر زیر انجام دهید.
[تصویر: Step_13_-_Texture.jpg]
مرحله چهاردهم
به منوی  Filter > Brush Strokes > Spatter بروید. از عدد ۱۵ برای Spray Radius و از عدد ۲ برای Smoothness استفاده کنید. یک  marquee selection از لایه گوی ایجاد کنید و به منوی  Filter > Distort > Spherize بروید از ۱۰۰%  amount استفاده کنید.
[تصویر: Step_142.jpg]
 مرحله پانزدهم
بیایید تنظیمات بعدی لایه را ایجاد کنیم به منوی Blend Mode بروید و opacity ر به ۵۰% تغییر داده همچنین fill opacity را روی ۵۰% تغییر دهید. اگر شما نمیخواهید که opacity را نشان دهید فقط opacity لایه را تغییر دهید.
[تصویر: Step_152.jpg]
مرحله شانزدهم
ابزار Ellipse Tool را انتخاب کرده و روی لایه شکل کلیک کنید. این لایه را در رنگ پیش زمینه ایجاد کنید. همانند تصویر زیر یک بیضی ایجاد کنید. پس از آن به  Filter > Blur > Gaussian Blur بروید و مقدار  ۹۰ را برای  Radius استفاده کنید. این لایه نقطه از نور برای گوی خواهد بود. توجه داشته باشید که این لایه باید زیر تمامی لایه باشد حتی لایه گوی.
[تصویر: Step_162.jpg]مرحله ۱۷
اکنون یک بیضی دیگر ایجاد کنید اما کوچک تر و با رنگ سیاه سعی کنید که بیضی تان همانند تصویر زیر شود.
[تصویر: Step_171.jpg]مرحله هجده هم
اکنون میخواهیم یک نور در بالای گوی ایجاد کنیم مرحله شانزدهم را تکرار کنید اما Radius آن را روی ۷۰ بگذارید. این لایه باید در بالاترین لایه قرار بگیرد.
[تصویر: Step_181.jpg]مرحله نوزدهم
یک Gradient Fill layer ایجاد کنید برای ایجاد آن به منوی  Layer > New Fill Layer > Gradient بروید از رنگ های  #۲۲۳۱۵۸ و #b8641c استفاده نمایید. Radial, را روی ۱۱۵ قرار دهید. سپس Blend Mode را به Overlay تغییر دهید. شما می توانید موقعیت آن را تعین کنید.
[تصویر: Step_19.jpg]مرحله بیستم
یک لایه جدید در بالای دیگر لایه ها ایجاد کنید آن را بارنگ سیاه پر کنید به مسیر  Filter > Render > Lens Flare بروید و همانند تصویر زیر عمل کنید.
اکنون برا تنظیم سطح این لایه به منوی  Image > Adjustments > Levels بروید و حالت Blend Mode را تغییر دهید و بعد از آن اندازه شکل را کمی کوچک کنید تا به شکل زیر در بیاید.
[تصویر: Step_20.jpg]
منبع :
کد php:
www.gooyait.com 

 

ســیــتــی فــانــــ

انجمن تفریحی تک آرام


انجمن تک آرام به دنبال گروه مدیریت میگردد ... !!!

پس کلیک کنین ...

03-02-1393 03:25 ق.ظ
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع ارسال پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان