P30-ART


ارسال موضوع ارسال پاسخ
 
امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
آموزش ایجاد افکت متنی بهاری با فتوشاپ
نویسنده پیام
کاربر با تجربه
*****

ارسال‌ها: 537
تاریخ عضویت: اردیبهشت 1393
اعتبار: 43
وضعیت : آفلاین
جنسیت:
سپاس ها 398
سپاس شده 294 بار در 171 ارسال
ارسال: #1
آموزش ایجاد افکت متنی بهاری با فتوشاپ
مرحله اول
ابتدا یک سند جدید با ابعاد ۱۲۸۰ در ۱۰۲۴ پیکسل ایجاد کنید مقدار رزولوشن یا وضوح آن را ۷۲ قرار دهید. توجه کنید که اندازه را می توانید به دلخواه وارد کنید اما این اندازه استاندارد این آموزش است.
[تصویر: rose_blossom_step_01.jpg]تکسچر یا بافت چوب را وارد لایه پس زمینه کنید سپس به آدرس  Image > Adjustments > Hue/Saturation بروید و در پنجره باز شده مقدار Saturation را به -۱۰۰ همانند تصویر زیر تغییر دهید.
[تصویر: rose_blossom_step_02.jpg]
بعد از آن به آدرس  Image > Adjustments > Levels بروید و مقادیر را همانند تصویر زیر تغییر دهید چراکه مهم است که پس زمینه تاریک باشد.
[تصویر: rose_blossom_step_03.jpg]مرحله دوم
حال باید متن را با فونت دانلود شده تایپ کنیم (چنانچه نمیدانید که فونت چگونه نصب می شود باید فونت مورد نظر را درمسیر C:\Windows\Fonts کپی کنید) با رنگ سفید و اندازه فونت ۲۵۵ PT  متن خود را تایپ کنید من از کلمه spring یا بهار استفاده کرده ام .
[تصویر: rose_blossom_step_04.jpg]دو بار روی لایه متن کلیک کرده تا پنل تنظیمات لایه ظاهر شود و پس از آن مقادیر را همانند زیر وارد کنید.
مقادیر Drop Shadow را همانند تصویر زیر تغییر دهید.
[تصویر: rose_blossom_step_05.jpg]در منوی Color Overlay کد رنگ #۱f0615 را وارد کنید.
[تصویر: rose_blossom_step_06.jpg]در منوی  Stroke اندازه را برابر با ۳۰ قرار دهید و کد رنگ # ۱f0615 را وارد کنید.
[تصویر: rose_blossom_step_07.jpg]تا به این کرحله تصویر شما همانند زیر خواهد شد البته اگر مراحل را درست انجام داده باشید.
[تصویر: rose_blossom_step_08.jpg]مرحله سوم
در این مرحله شکوفه ها را اضافه خواهیم کرد ابتدا یک سند جدید با اندازه ۳۰۰ در ۳۰۰ پیکسل و مشخصات زیر ایجاد نمایید.
[تصویر: rose_blossom_step_09.jpg]رنگ پس زمینه سفید باشد ابزار  Ellipse Tool را انتخاب کنید یک بیضی رسم نمایید  ابعاد آن  ۷۷  در ۱۱۱ پیکسل باشد.
[تصویر: rose_blossom_step_10.jpg]روی لایه بیضی دوبار کلیک کنید و گزینه Gradient Overlay را انتخاب نمایید. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است برای گرادینت از رنگ های  #ffffff و #۸c8c8c استفاده نمایید سپس مقدار Style را به ر تغییر دهید و همینطور مقدار  Scale را برابر با ۱۳۰ قرار دهید.
[تصویر: rose_blossom_step_11.jpg]از لالیه بیضی Duplicate  یا کپی بگیرید برای این کار می توانید روی آن کلیک راست کرده و گزینه Duplicate  را انتخاب کنید بعد از آن به منوی  Edit > Transform > Rotate بروید.
[تصویر: rose_blossom_step_12.jpg]حال همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است شکل بیضی را بچرخانید می توانید از پنل بالا مقادیر را وارد کنید.
[تصویر: rose_blossom_step_13.jpg]به کپی کردن لایه و چرخش آن بپردازید تا شکل نهایی شما به شکل یک گل شود پس از اتمام کار به  Edit > Define Brush Preset بروید و در پنجره باز شده یک نام برای براش گل انتخاب نمایید.
[تصویر: rose_blossom_step_14.jpg]به سند اصلی باز گردید. کار براش شما به پایان رسید حال زمان استفاده از آن رسیده است به آدرس Window > Brush بروید کلید میانبر آن F5 است پس از آن تنظیمات را همانند تصویر زیر انجام دهید.
۱٫ Brush Tip Shape:
[تصویر: rose_blossom_step_15.jpg]
2. Shape Dynamics:
[تصویر: rose_blossom_step_16.jpg]
3. Scattering:
[تصویر: rose_blossom_step_17.jpg]
4. Color Dynamics:
[تصویر: rose_blossom_step_18.jpg]مرحله چهارم
رنگ پیش زمینه را #f26d7d و رنگ پس زمینه را #f2f0c7 قرار دهید. ابزار Direct Selection Tool را انتخاب کنید و سپس روی لایه کلیک راست کرده و گزینه Create Work Path را انتخاب کنید.
[تصویر: rose_blossom_step_19.jpg]
یک لایه جدید در بالای لایه متن ایجاد کنید و نام آن را شکوفه بگذارید سپس روی آن کلیک راست کرده و گزینه work path و Stroke Path را انتخاب کنید.
[تصویر: rose_blossom_step_20.jpg]حال ابزار براش را انتخاب کرده و چک باکس را غیرفعال کنیدو از شر work path خلاص شوید.
[تصویر: rose_blossom_step_21-1.jpg]از لایه شکوفه کپی بگیرید و  Blend Mode آن را به Linear Dodge  تغییر دهید بازهم از آن کپی گرفته اما این باز مقدار Blend Mode را به Overlay تغییر دهید.
[تصویر: rose_blossom_step_22.jpg]روی لایه شکوفه دوبار کلیک کنید و افکت Drop Shadow را همانند تصویر زیر اعمال کنید.
[تصویر: rose_blossom_step_23.jpg]مقدار Fill لایه اصلی شکوفه را به ۰ تغییر دهید. سپس لایه های شکوفه را به یک گروه تبدیل کنید این کار با کلید های میانبر Ctrl + G امکان پذیر است.
[تصویر: rose_blossom_step_24.jpg]مرحله پنجم
کلید CTRL را نگه داشته و رو ی آیکن متن لایه متن کلیک کنید سپس به آدرس Select > Modify > Expand بروید و مقدار Expand By را ۱۰ قرار دهید.
[تصویر: rose_blossom_step_25.jpg]حال Paths panel را باز کنید برای باز کردن آن می توانید به آدرس Window > Paths بروید. کلید  Alt را نگه داشته و گزینه Make work path from selection را انتخاب کنید و مقدار  Tolerance را برابر با ۱٫۰ قرار دهید.
[تصویر: rose_blossom_step_26.jpg]یک لایه جدید در زیر لایه شکوفه ایجاد کنید اسم آن را Blossoms 2 یا شکوفه ۲ بگذارید و همانند مرحله قبل عمل کنید.
[تصویر: rose_blossom_step_27.jpg]دوبار از لایه Blossoms 2 کپی بگیرید  Blend Mode اولین کپی را به Linear dodge تغییر داده و Blend Mode لایه کپی دوم را به Overlay تغییر دهید. سپس مقدار Fill لایه Blossoms 2 را ۰ قرار دهید. حال اگر دوست دارید لایه های Blossoms 2 را به یک گروه تبدیل کنید.
[تصویر: rose_blossom_step_28.jpg]
مرحله ششم
یک براش نرم انتخاب کنید و پنل براش ها را باز کنید سپس تنظیمات را همانند تصاویر زیر تغییر دهید.
۱٫ Brush Tip Shape:
[تصویر: rose_blossom_step_29.jpg]
2. Shape Dynamics:
[تصویر: rose_blossom_step_30.jpg]
[تصویر: rose_blossom_step_30.jpg]
3. Scattering:
[تصویر: rose_blossom_step_31.jpg]
4. Color Dynamics:
[تصویر: rose_blossom_step_32.jpg]اگر مراحل را به درستی انجام داده باشید حتما با work path آشنایی دارید. روی لایه متن work path را ایجاد کنید سپس یک لای جدید در بالای تمام لایه ها ایجاد کنید ونام آن را Pollen بگذارید Blend Mode آن را به Overlay تغییر داده حال رنگ پس زمینه را #fff200 و رنگ پیش زمینه را #f7941d انتخاب کنید و stroke path را انجام دهید.
[تصویر: rose_blossom_step_33.jpg]مرحله هقتم
کلید Ctrl را بگرید و روی تصویر کوچک لایه متن کلیک کنید این کار برای انتخاب کردن متن است سپس به آدرس  Select > Modify > Expand بروید و مقدار آن را ۲۰ قرار دهید.
[تصویر: rose_blossom_step_34.jpg]کلید کلید Alt را بگیرید و Make work path from selection را انتخاب کنید  و مقدار آن را ۱٫۰ قرار دهید. همچنین می تواند آن را همانند تصویر زیر انتخاب نمایید.
[تصویر: rose_blossom_step_35.jpg]پنل براش ها را با استفاده از کلید میانبر F5 انتخاب کنید سپس براشی را که در ابتدای کار دانلود کریدید انتخاب کنید حال تنظیمات آن را همانند تصاویر زیر تغییر دهید.
طریقه نصب براش: به مسیر نصب برنامه فتوشاپ بروید و  براش را در پوشه Presets\Brushes کپی کنید برای مثال برنامه فتوشاپ من در C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS5\Presets\Brushes است پس از کپی و باز و بسته کردن فتوشاپ این براش در برنامه تان نصب خواهد شد.
۱٫ Brush Tip Shape:
[تصویر: rose_blossom_step_36.jpg]
3. Color Dynamics:
[تصویر: rose_blossom_step_37-1.jpg]
4. Transfer:
[تصویر: rose_blossom_step_39.jpg]رنگ پیش زمینه را  #۸dc63f و رنگ پس زمینه را #۴۰۶۶۱۸ انتخاب کنید یک لایه جدید در زیر گروه لایه های Blossoms ایجاد کنید. توجه داشته باشید که لایه ایجاد شده باید بالای متن و پایین گروه لایه های Blossoms باشد. سپس  stroke  path را با براش برگ اعمال نمایید.
[تصویر: rose_blossom_step_401.jpg]حال به مسیر Image > Adjustments > Levels بروید و مقدار Gamma را همانند تصویر زیر برابر با ۰٫۷۵ قرار دهید.
[تصویر: rose_blossom_step_41.jpg]اکنون نوبت به تغییر رنگ رسیده است به مسیر  Image > Adjustments > Hue/Saturation بروید و مقدار Saturation را -۱۰ و مقدار Lightness را -۱۰ قرار دهید.
[تصویر: rose_blossom_step_42.jpg]
حال اگر مایلید می توانید به زیر برگهایتان کمی سایه دهید تا کارتان جذاب تر شود. کار شما به پایان رسیده و تصویر نهایی شما به شکل زیر خواهد بود.
[تصویر: rose_blossom_step_43.jpg]
این افکت متنی فوق العاده با چند تکنیک ساده بدت آمد و فقط با دستکاری تنظیمات لایه و براش ها همچین اثری را خلق کردید. امیدوارم از این آموزش لذت کافی رابرده باشید

منبع :
کد php:
www.gooyait.com 

 

ســیــتــی فــانــــ

انجمن تفریحی تک آرام


انجمن تک آرام به دنبال گروه مدیریت میگردد ... !!!

پس کلیک کنین ...

03-02-1393 03:31 ق.ظ
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع ارسال پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان